Місія проекту

Головна мета проекту «Кампанія за права людини в Україні з використанням інструментів Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA»: підвищити рівень правосвідомості та поінформованості громадян України в галузі прав людини шляхом надання правозахисникам, педагогам, громадським лідерам, працівникам пенітенціарної системи медіаінструментів та методології для створення постійно діючих кіноклубів медіапросвіти з прав людини Docudays UA.    

 

Конкретні цілі:

 1. Створення мережі постійно діючих кіноклубів медіапросвіти з прав людини Docudays UA в школах, університетах, молодіжних НДО, євроклубах, бібліотеках, виправних колоніях та освітніх установах пенітенціарної системи.

 2. Залучення до роботи в мережі постійно діючих кіноклубів медіапросвіти з прав людини Docudays UA правозахисні НДО.

 3. Розробка та впровадження методики застосування документальних фільмів про права людини для просвітницьких заходів серед молоді.

 4. Розробка та впровадження методики застосування документальних фільмів про права людини в процесі навчання майбутніх співробітників пенітенціарної системи.

 5. Створення ресурсного онлайн-центру медіапросвіти з прав людини Docudays UА та фільмотеки найкращих документальних фільмів фестивалю Docudays UА.

Проект реалізований у 23-х областях України. До участі у проекті залучені громадські активісти, старшокласники, студенти університетів, працівники освіти, бібліотекарі, правозахисники, співробітники колоній та педагоги освітніх закладів пенітенціарної системи.

 

 Продукти проекту:

 1. Щорічна конференція «Документальні фільми про права людини як інструмент медіапросвіти».

 2. Ресурсний онлайн-центр медіапросвіти з прав людини Docudays UA.

 3. Онлайн-фільмотека з найкращих документальних фільмів фестивалю Docudays UА.

 4. Facebook-сторінка «Центр медіапросвіти з прав людини Docudays UA».

 5. Колекції документальних фільмів по окремих правах людини.  

 6. Методичні посібники «Документальні фільми про права людини як інструмент медіапросвіти» та “Освіта з прав людини у системі державної пенітенціарної служби України за допомогою інструментів фестивалю Docudays UA”.

 7. Сценарії просвітницьких заходів до кожного відібраного фільму (обговорення, дискусія, інтерактивна гра, форум-театр, круглий стіл, майстер-клас, перформанс тощо).  

 8. Мережа експертів з прав людини – представників НДО, офісу Уповноваженого з прав людини, Міністерства юстиції, Пенітенціарної системи України для участі в роботі постійно діючих кіноклубів Docudays UA.

 9. Мережа кіноклубів медіапросвіти з прав людини Docudays UA.

Результати:
 1. Інноваційні освітні методики з використанням документального кіно про права людини стали доступні для педагогів, правозахисників і громадських активістів України.

 2. Мережа кіноклубів медіапросвіти з прав людини Docudays UA в школах, університетах, молодіжних НДО, євроклубах і бібліотеках, пенітенціарних установах і їхніх навчальних закладах забезпечує широкомасштабний унікальний дискусійний майданчик для обговорення соціально значущих питань з різних аспектів прав людини.

 3. Школярі та студенти, в тому числі майбутні співробітники пенітенціарної системи знайомляться з діяльністю правозахисних НДО.

 4. Студенти навчальних закладів пенітенціарних установ більше дізнаються про права людини та про цивілізовані моделі побудови діалогу з ув’язненими у правовому полі.

 5. Ув'язнені та персонал виправних колоній в Україні мають можливість побачити фільми про права людини й обговорити їх із правозахисниками.

 6. НДО мають ширший доступ до виправних колоній, можуть надавати більше послуг засудженим, налагодити співпрацю з персоналом, якісніше проводити моніторинги та вносити пропозиції щодо реформування пенітенціарної системи. 

Щороку щонайменше 36 000 учасників кіноклубів Docudays UA отримують нові знання про дієві механізми й практики захисту прав людини. У 2018 році в рамках проекту «Кампанія за права людини в Україні з використанням інструментів Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA» працювало 207 кіноклубів, які провели 1727 показів фільмів та обговорень за участі 37439 глядачів/-ок. Зараз створено 223 кіноклуби.

 

Виконав(и)ці: 


Алла Тютюнник, керівник проекту "Кампанія за права людини за допомогою інструментів Міжнародного фестивалю документального кіно Docudays UA", alla.tyutyunnyk@gmail.com.


Тетяна Кулик, координаторка проекту, tvkulik@gmail.com.


Геннадій Кофман, координатор ресурсного онлайн Центру медіа-просвіти з прав людини Docudays UA та Фільмотеки Docudays UА, gkofman@docudays.org.ua.


Олександра Набієва, комунікаційна координаторка проекту "Кампанія за права людини за допомогою інструментів Міжнародного фестивалю документального кіно Docudays UA", alexandra.nabieva@gmail.com


Ігор Кофман, координатор проектуcmiigor@gmail.com.ua


Олександр Букалов, координатор мережі постійно діючих кіноклубів медіапросвіти з прав людини Docudays UA у виправних колоніях пенітенціарної системи,  abukalov@ukr.net.


Олег Дука, координатор мережі постійно діючих кіноклубів медіапросвіти з прав людини Docudays UA у навчальних закладах пенітенціарної системи України, dukaoleg@meta.ua.


Микола Козирєв, координатор мережі експертів з прав людини постійно діючих кіноклубів медіапросвіти Docudays UA, kozyrevn@gmail.com. 

Якщо ви бажаєте у своїй повсякденній практиці використовувати колекцію документальних фільмів Міжнародного кінофестивалю Docudays UA, запрошуємо долучитися до мережі постійно діючих кіноклубів медіа-просвіти з прав людини Docudays UA.
Створити кiноклуб
за підтримки