Правила створення кіноклубу

Якщо ви бажаєте у своїй повсякденній практиці використовувати колекцію документальних фільмів Міжнародного кінофестивалю Docudays UA, запрошуємо долучитися до мережі постійно діючих кіноклубів медіапросвіти з прав людини Docudays UA.

 

Кіноклуби медіапросвіти створюються з метою сприяти активізації діалогу про права людини в українському суспільстві через надання правозахисникам, педагогам, громадським лідерам, працівникам пенітенціарної системи медіаінструментів та методології для підвищення рівня поінформованості громадян України в галузі прав людини.

 

Кіноклуби працюють у школах, університетах, молодіжних НДО, євроклубах, бібліотеках, виправних колоніях та освітніх установах пенітенціарної системи.

 

Усі покази у кіноклубах є виключно некомерційними, а також обов’язково мають супроводжуватися освітніми та правопросвітницькими заходами: дискусіями, зустрічами з авторами та героями фільмів, експертами та правозахисниками з метою правового виховання, формування у членів кіноклубу розуміння людської гідності як найвищої цінності.

 

Програма кіноклубів на 80% формується з колекції фільмів кінофестивалю Docudays UA, які надає Оргкомітет безкоштовно. Інші 20% програмного наповнення керівник кіноклубу узгоджує з Оргкомітетом фестивалю. Будь-яка демонстрація фільмів має відповідати загальним принципам кінофестивалю Docudays UA. Кожен фільм, який демонструється в кіноклубі, повинен мати відповідну ліцензію.

 

Щоб долучитися до мережі кіноклубів, організація-заявник має відповідати таким вимогам:

 

Вимоги до кандидатів:

1) Наявність власного приміщення для кіноклубу і власної мультимедійної техніки, або наявність орендованого приміщення в школі, бібліотеці, навчальному закладі тощо, обладнаного необхідною мультимедійною технікою.

2) Наявність модератора, який має досвід проведення правозахисних занять і пройшов стажування на тренінгах Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини», і/або семінарах-тренінгах фестивалю Docudays UA.

3) Співпраця з регіональним представництвом Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Контакти регіонального представництва Docudays UA є на сайті фестивалю на сторінці http://traveling.docudays.org.ua/about/.

 

Щоб створити кіноклуб необхідно:

1) Ознайомитися з Положенням про створення та діяльність кіноклубів медіапросвіти з прав людини Docudays UA в організаціях регіональних партнерів Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UА. 

2) Надіслати заявку.

3) Взяти участь у відповідному тренінгу для керівників/модераторів кіноклубів.

за підтримки