Запускаємо сайт «Архіву війни»
Команда ГО «Докудейз» запускає сайт ініціативи «Архів війни». Він допоможе зручніше завантажувати матеріали та ділитися інформацією про проєкт. Доступ же до самого Архіву можливо буде отримати згодом за запитом.
23 червня 2022

Ми продовжуємо збирати відео- та аудіосвідчення воєнного часу. Наша команда накопичує, верифікує, каталогізує та систематизує великі обсяги відео, аби свідчення злочинів не загубилися у потоках інформації та були доступні у боротьбі в медіа, культурному та правовому полі. 

  

ГО «Докудейз» має мережу регіональних партнерів та керівників кіноклубів по всій Україні, які можуть збирати та надавати свідчення навіть з міст, які опинилися у тимчасовій окупації. Зараз у документуванні злочинів ми співпрацюємо з БО «Фонд милосердя та здоров'я», Медіаплатформою «ВГОРУ», ГС «Українська Гельсінська спілка з прав людини». «Для документації якомога об'ємнішої та точнішої картини, збору доказів воєнних злочинів, нам потрібно консолідуватися й співпрацювати. Архів війни покликаний об’єднати зусилля тих, хто працює на боці правди, встановлення справедливості та захисту інтересів України», — зазначає Марія Бучельнікова, координаторка проєкту «Архів війни»

 

Архів війни є великою базою даних, для каталогізації якої ми розробили власну систему верифікації, тегування та опису даних. Максим Демиденко, очільник Infoscope, партнерської організації, що здійснює технічне забезпечення Архіву, керівник напряму збору даних та дослідження проєкту: «Після того, як ви завантажуєте відео, система автоматично робить його резервну копію та конвертує файл у зручний для перегляду формат. Наша команда тегувальників переглядає відео і з прив’язкою до таймкоду вносить ключові слова та спеціально розроблені нами теги, які дають можливість класифікувати події війни та зафіксувати воєнні злочини. Це важливо, зокрема, для того, аби Архівом могли користуватись правозахисники. Зараз ми працюємо над додатковими інструментами платформи, такими як автоматична транскрипція, агрегація новин і повідомлень».

 

Важливою частиною Архіву стануть також інтервʼю зі свідками воєнних злочинів та подій. Керівник проєкту та артдиректор Docudays UA Роман Бондарчук розповідає: «Наша команда день за днем слідкує за хронологією ключових подій війни та працює над тим, аби архів наповнювався свідченнями про них. Якщо самих відеосвідчень про подію недостатньо, ми шукаємо свідків та проводимо з ними інтерв’ю. Методику проведення цих інтерв’ю ми розробили спільно з правозахисниками, психологами та юристами, тож на них також можна буде спиратися у судах».

 

Поділіться інформацією про проєкт та його сайт, аби більше людей долучилися до збору матеріалів, які засвідчують злочини Росії проти України.

 

Проєкт «Архів війни» створено за підтримки ІСАР Єднання у межах проєкту «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства», за фінансової підтримки Європейського Союзу, а також проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Всi новини
Якщо ви бажаєте у своїй повсякденній практиці використовувати колекцію документальних фільмів Міжнародного кінофестивалю Docudays UA, запрошуємо долучитися до мережі постійно діючих кіноклубів медіа-просвіти з прав людини Docudays UA.
Створити кiноклуб
за підтримки