Правила створення кіноклубу

Якщо ви любите документальне кіно, любите його обговорювати й під час дискусій осмислювати та переосмислювати реальність, якщо шукаєте тих, хто любить документальне кіно так само, як ви, – запрошуємо вас стати частиною Мережі DOCU/CLUB, яка сьогодні вже охоплює всю країну!

 

Членом Мережі DOCU/CLUB можна стати, якщо ви на базі своєї організації чи установи відкриєте кіноклуб Docudays UA. Будь ласка, ознайомтесь з правилами, за якими працюють усі наші кіноклуби.

 

Наша мета – правова просвіта та вільний доступ громадян України до кращого документального кіно з усього світу. За допомогою фільмів та дискусій ми поширюємо знання про права людини та про методи їх захисту, формуємо в українському суспільстві розуміння людської гідності як найвищої цінності, розвиваємо громадянський активізм.

 

Мережа кіноклубів Docudays UA – некомерційний, неполітичний та не релігійний проєкт. Кіноклуби Docudays UA працюють у школах, університетах, бібліотеках, арт-просторах, галереях, молодіжних, правозахисних і благодійних організаціях, центрах пробації, виправних колоніях та освітніх установах пенітенціарної системи.

 

Щорік колекція Мережі DOCU/CLUB поповнюється документальними фільмами з медіатеки Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, серед яких призери Sundance Film Festival, Sheffield Doc/Fest, Watch Docs та інших знакових фестивалів. Фільми перекладені й озвучені українською мовою.

 

Кожен фільм має відповідну ліцензію (Договір про передачу прав або Ліцензійну Угоду) на демонстрацію. Кіноклуби отримують до цих фільмів безкоштовний доступ. Кожен показ обов’язково супроводжується освітніми та правопросвітницькими заходами: дискусіями, зустрічами з автор(к)ами та геро(їн)ями фільмів, експерт(к)ами та правозахисниками/-цями.

 

Щоб створити кіноклуб Docudays UA, необхідно:

  • Уважно ознайомитися з Положенням про створення та діяльність кіноклубів Docudays UA. 
  • Надіслати заявку на реєстрацію кіноклубу.
  • Пройти онлайн-курс «Як організувати роботу кіноклубу. Базовий курс для модераторів-початківців» та отримати сертифікат про його успішне проходження.
  • Після погодження заявки підписати необхідний пакет документів для оформлення відносин між ГО «Докудейз» та організацією-заявником.

Відкрити кіноклуб може організація будь-якої форми власності, яка має техніку для організації та проведення показів та супровідних дискусій, якщо планується проведення онлайн-подій, і додатково приміщення, якщо планується проведення подій офлайн.

 

Модератором/-кою кіноклубу може стати людина, яка готова брати участь в організованих командою Docudays UA тренінгах, семінарах, а також інших навчальних програмах, націлених на розвиток навичок роботи з документальним кіно, темою прав людини та громадянської активності.

за підтримки