Українські шерифи
Режисер: Роман Бондарчук
Країна: Україна, Латвія, Німеччина
Рiк виробництва: 2015
Тривалість: 85 хв
Тема:
  • Громадянин/-ка і держава
  • Права людини
Аудиторiя:
  • Заклади ДПтСУ
  • Активісти / громадські організації
  • Учні
  • Студенти
  • Освітяни
Реформа:
Інклюзивна складова:

Неначе птах, в’ється у повітрі невеличкий український прапор, прикріплений до автомобіля двох «шерифів», обраних громадою села на півдні України.

Шерифи рятують жінку від анаконди, вселяють бездомного Колю в порожню хату – щоб він, нарешті, став людиною, вберігають неписьменного Індіанця від неминучого арешту.

 

Непроглядні зимові тумани. На сході країни йде війна. Чоловікам приходять повістки в армію. Діти пишуть листи воїнам і збирають передачі з консерваціями й теплими шкарпетками. У селі з’являється сепаратист.

 

Країна для цих людей – це їхнє село.

 

Настає весна – і життя буяє з новою силою. Шерифи фарбують в золотий колір пам’ятник радянському солдату – переможцеві війни попередньої. Навесні вони за традицією святкують День перемоги, хоча до перемоги в цій війні ще дуже далеко.

автори фільму
avatar
Роман Бондарчук

Роман Бондарчук український режисер, сценарист, та монтажер художніх та документальних фільмів. Арт-директор кінофестивалю «Docudays UA».

Закінчив Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І. Карпенка-Карого. Його наставником був Юрій Іллєнко – один із засновників Української школи поетичного кіно.

 

Співавтор сценаріїв: «22-24» (дипломант Коронація слова 2009), «1-ше вересня», «Вулкан» (разом з Аллою Тютюнник і Дар'єю Аверченко). Всі три сценарії були відзначені на Національному літературному конкурсі «Коронація слова» (2009—2011).

 

У 2015 році Роман Бондарчук завершив роботу над своєю першою повнометражною документальною стрічкою «Українські шерифи», світова прем'єра якої відбулася 20 листопада того ж року на Амстердамському міжнародному документальному кінофестивалі, де отримала Спеціальний приз журі, а в Україні прем’єра відбулася 26 березня 2016 року на кінофестивалі Docudays UA. У 2016 році його документальна стрічка «Українські шерифи» була висунута від України на премію «Оскар».

Промо-матеріали фільму
download icon
Постер
download icon
Якщо ви бажаєте у своїй повсякденній практиці використовувати колекцію документальних фільмів Міжнародного кінофестивалю Docudays UA, запрошуємо долучитися до мережі постійно діючих кіноклубів медіа-просвіти з прав людини Docudays UA.
Створити кiноклуб
за підтримки