Синдром Гамлета
Режисер: Ельвіра Нєвєра, Пьотр Росоловський
Країна: Польща, Німеччина
Рiк виробництва: 2022
Тривалість: 85 хв
Тема:
 • Людська гідність
 • Права людини
Аудиторiя:
 • Студенти
 • Учні
 • Широке коло глядачів (від 18-ти років)
 • Працівники пенітенціарної служби України
 • Заклади ДПтСУ
 • Освітяни
 • Журналісти
 • Активісти / громадські організації
Інклюзивна складова:
 • Розширені субтитри
 • Aудіодискрипція
За декілька місяців до повномасштабного вторгнення Росії в Україну в 2022 році п’ятеро молодих жінок і чоловіків беруть участь в унікальній постановці, яка намагається пов’язати їхній досвід війни з шекспірівським «Гамлетом». Для кожного й кожної з них сцена є майданчиком для вираження свого горя та травми через знамените запитання «бути чи не бути», дилему, яка стосується їхнього власного життя. Головні герої борються з розчаруванням, безсиллям і гнівом, намагаючись навести лад у своєму житті, розмірковуючи про своє болісне минуле: Славік, який пройшов солдатом крізь пекло війни та полону; Катя, яка прагне вибачення матері за приєднання до армії; Родіон, який втік з Донбасу і зараз стикається зі зростаючою гомофобією; Роман, який досі бореться з травматичними спогадами свого досвіду фельдшерства на полі бою; та Оксана, яка бореться на передовій мистецтва як актриса. Репетиції п’єси поєднуються з напруженим спостереженням за життям героїв: потужний портрет покоління, яке справляється з травмою війни, що після вторгнення Росії тепер є їхнім сьогоденням і майбутнім.
автори фільму
avatar
Ельвіра Нєвєра

Польсько-німецька режисерка та сценаристка відомих документальних фільмів «Ефект доміно», «Принц і Діббук» і «Синдром Гамлета». Володарка багатьох міжнародних нагород, зокрема, ґран-прі «Тижня критики» за найкращий фільм на 75-му кінофестивалі в Локарно, нагороди за найкращий документальний фільм про кіно на 74-му Венеційському кінофестивалі, нагороди Польської кіноакадемії за найкращий документальний фільм, «Золотої голубки» на фестивалі DOK Leipzig, нагороди Німецького молодого кіно у 2019 році та премії American Chicken & Egg у 2021. У своїй творчості вона зосереджується насамперед на політичних, соціальних і культурних трансформаціях у Східній Європі. Ельвіра є членом Європейської кіноакадемії.

 

 

ВИБРАНА ФІЛЬМОГРАФІЯ
«Болгарські історії» (2007), «Ефект доміно» (2014), «Принц і Діббук» (2017), «Синдром Гамлета» (2022)

 

avatar
Пьотр Росоловський
Польський режисер, сценарист і оператор, який мешкає у Берліні. Він закінчив кіношколу в Катовіце й отримав стипендію Академії медіа-мистецтва в Кельні. Разом з Ельвірою Нєвєрою Пьотр став співрежисером уже трьох успішних повнометражних документальних фільмів: «Ефект доміно», нагороджений на Краківському кінофестивалі та DOK Leipzig, «Принц і Діббук», нагороджений Левом за найкращий документальний фільм про кіно на 74-му Венеційському кінофестивалі, та «Синдром Гамлета». Останній фільм отримав ґран-прі «Тижня критики» на 75-му кінофестивалі в Локарно. Пьотр також працює як оператор-постановник. Він зняв багато нагороджених повнометражних і короткометражних фільмів, серед яких: «На лінії» (реж. Рето Каффі) — короткометражна робота, номінована на премію «Оскар»; «Кролик а-ля Берлін» (реж. Бартек Конопка) — короткометражний документальний фільм, номінований на премію «Оскар»; і «Стіна тіней» (реж. Еліза Кубарська) — номінований на «Німецьку премію камери» та відзначений щорічною премією Польського товариства кінематографістів.
 
ВИБРАНА ФІЛЬМОГРАФІЯ
«Мистецтво зникнення» (2013), «Ефект доміно» (2014), «Принц і Діббук» (2017), «Синдром Гамлета» (2022)
Промо-матеріали фільму
download icon
Постер
download icon
Кадри з фільму
download icon
Сценарії просвітницьких заходів
Якщо ви бажаєте у своїй повсякденній практиці використовувати колекцію документальних фільмів Міжнародного кінофестивалю Docudays UA, запрошуємо долучитися до мережі постійно діючих кіноклубів медіа-просвіти з прав людини Docudays UA.
Створити кiноклуб
за підтримки