Перукарська воля
Режисер: Фінлі Претселл, Едріен МакДовалл
Країна: Шотландія
Рiк виробництва: 2011
Тривалість: 29 хв
Тема:
  • Філософія прав людини
  • Людська гідність
  • Місця несвободи
Аудиторiя:
  • Працівники пенітенціарної служби України
  • Заклади ДПтСУ
  • Журналісти

«Мені довіряють ножиці, а я ж тут за вбивство». Уся тюрма готується до щорічного змагання з перукарського мистецтва серед ув’язнених. Учасники борються за головний приз, але думки Френсіса, теперішнього чемпіона, блукають деінде. Глядача втаємничують у мрії та прагнення деяких найнебезпечніших злочинців Шотландії, які знову й знову прокручують своє життя в голові, щодня підстригаючи інших арештантів. «Десять хвилин тут, мов десять хвилин на волі». Ми бачимо, що завдяки перукарській справі чимало в’язнів переосмислюють свої вчинки й готуються до життя поза ґратами.

автори фільму
avatar
Фінлі Претселл

Фінлі Претселл народився 1979 року. Кінорежисер, лауреат численних нагород, який, утім, планував стати професійним велосипедистом, був членом кількох збірних і не раз представляв Шотландію на міжнародних змаганнях. Кінематографічний прорив стався 2007 року завдяки стрічці «Старт із місця». Наступні роботи Фінлі були не менш успішні: «Моя штанга» здобула премію Британської кіноакадемії (BAFTA).

avatar
Едріен МакДовалл

Едріен МакДовалл народився 1978 року. Двічі здобував премію Британської кіноакадемії (BAFTA) і двічі потрапляв у список «Зірки завтрашнього дня» журналу Screen International. Універсальний режисер, що працює у багатьох жанрах, зокрема кіно, телебачення, документалістика та реклама. Едріен закінчив Единбурзький коледж мистецтв. Його випускною роботою була стрічка «Хто моя улюблена дівчина?», відзначена BAFTA 2000 року.

Промо-матеріали фільму
download icon
Постер
download icon
Трейлер фiльму
Кадри з фільму
download icon
Якщо ви бажаєте у своїй повсякденній практиці використовувати колекцію документальних фільмів Міжнародного кінофестивалю Docudays UA, запрошуємо долучитися до мережі постійно діючих кіноклубів медіа-просвіти з прав людини Docudays UA.
Створити кiноклуб
за підтримки