Межі прав: право на приватність
Режисер: Марек Новицький
Країна: Польща
Рiк виробництва: 1997
Тривалість: 24 хв
Тема:
  • Право на повагу до особистого та сімейного життя
Аудиторiя:
  • Працівники пенітенціарної служби України
  • Журналісти
  • Студенти
  • Учні
  • Освітяни
  • Активісти / громадські організації
Реформа:
Інклюзивна складова:

Зміст і обґрунтування прав людини полягає передусім в захисті людської гідності. У великій мірі це залежить від культурних традицій. У Скандинавії інформація про те, хто скільки заробляє, - загальнодоступна, а в Америці та Західній Європі питання про заробіток вважається вкрай безтактним і на нього не відповідають. Право на повагу до приватного життя безпосередньо стосується того, що складає суть прав людини – людської гідності. Найважливіший фактор людської гідності – існування навколо людини особливої сфери, в яку не втручаються інші. Фільм допомагає чіткіше зрозуміти, що є повага до приватності та як можна захистити своє приватне життя і людську гідність в сучасних умовах за допомогою міжнародних документів.

автори фільму
avatar
Марек Новицький

(1947-2003) Один з найвідоміших європейських експертів з прав людини. Новицький брав активну участь у діяльності польської демократичної опозиції з початку вісімдесятих, під час воєнного стану був заарештований і рік провів у військовому таборі. Польський Хельсінкский фонд входить до Міжнародної хельсінської федерації.

 

Борючись за людяність, він допомагав «утримувати місток між землею і небом». В грудні 1982 разом з групою інтелігентів-правозахисників Марек Новицький заснував у Польщі Гельсінський комітет. Ця підпільна організація, яка мала добре організовану мережу інформантів по всій країні, складала доповіді про правопорядок в ПНР і порушення міжнародних норм в області прав людини. Першу доповідь, названу «Польща в період воєнного стану», комітет склав у 1983 році. Текст був переданий на Захід, перекладений і поширений серед урядових делегацій конференції ОБСЄ. Завдяки документам комітету такі міжнародні організації, як ООН, ОБСЄ, МОП, були інформовані про становище в Польщі.

 

У 1989 р Гельсінський комітет почав діяти відкрито і створив Гельсінська фонд прав людини. Марек Новицький став його президентом.

 

З 1994 Марек Новицький обіймав посаду експерта з людського аспекту при ОБСЄ, в 1997-2000 рр. був експертом ООН з національних планів освіти в галузі прав і свобод людини. Він дуже багато зробив для правозахисного руху в країнах колишнього СРСР, де став символом мирної боротьби за гідність і права особистості. З його ініціативи була створена Школа прав людини Гельсінського фонду, де він став найулюбленішим викладачем. Він був автором низки публікацій і сценаріїв фільмів, присвячених історії та філософії прав людини, а також книги «Що таке права людини».

Перегляд фiльму он-лайн
Промо-матеріали фільму
download icon
Постер
download icon
Якщо ви бажаєте у своїй повсякденній практиці використовувати колекцію документальних фільмів Міжнародного кінофестивалю Docudays UA, запрошуємо долучитися до мережі постійно діючих кіноклубів медіа-просвіти з прав людини Docudays UA.
Створити кiноклуб
за підтримки