Запис навчального семінару "Безпека та чутливість: модерація заходів на тему сексуального насильства щодо дітей в інтернеті".

ГО “Докудейз” спільно з ВГО “Магнолія” розпочали інформаційну кампанію “Сексуальне насильство в інтернеті: як захистити дітей”.

Ми долучилися до кампанії, бо статистика подібних злочинів вражає: кожна 8 дитина у світі постраждала від сексуального насильства чи домагань в інтернеті. Злочинцям достатньо в середньому 19 секунд, аби встановити довірливі стосунки з дитиною онлайн, за 45 хвилин вони можуть отримати від дитини інтимні фото чи відео. 

Україна у 2022 була на 5 місці за хостингом матеріалів сексуального насильства над дітьми. Майже чверть опитаних українських дітей потрапляли хоча би в одну ситуацію сексуального насильства чи експлуатації в інтернеті, половина про це нікому не розповіли. При цьому більшість дітей не отримували жодної попереджувальної або роз’яснювальної інформації про відповідні загрози.

Для інформування глядачів і глядачок про цю проблему та з метою її подолання ми поповнили колекцію Мережі DOCU/CLUB новим документальним фільмом «У сітях» чеських режисерів Барбори Халупової та Віта Клусака. У ньому три дорослі акторки вдають із себе дванадцятирічних дівчат. Цей експеримент наочно знайомить глядачів/-ок із однією з найбільших на сьогодні загроз цифрового світу для дітей та показує, чим можуть стати інтернет-платформи для спілкування в руках деяких дорослих. 

Фільм “У сітях” є у двох варіантах: довгу версію можна показувати дорослій аудиторії, коротку – підліткам старшого шкільного віку. Розуміємо, що говорити з аудиторією на таку чутливу тему складно. Тому команда Мережі прагне допомогти модератор(к)ам отримати необхідні знання та навички. 

Пропонуємо вам переглянути запису навчального семінару "Безпека та чутливість: модерація заходів на тему сексуального насильства щодо дітей в інтернеті". 

Ведуча семінару Мар'яна Гевко – психологиня відділення захисту та соціально-психологічної підтримки в процесі правосуддя дітей, які постраждали або стали свідками насильства («Барнахус») на Тернопільщині, тренерка, експертка Міжнародної громадської організації «Міжнародний центр розвитку і лідерства», проєктна менеджерка Мережі DOCU/CLUB.


Якщо ви бажаєте у своїй повсякденній практиці використовувати колекцію документальних фільмів Міжнародного кінофестивалю Docudays UA, запрошуємо долучитися до мережі постійно діючих кіноклубів медіа-просвіти з прав людини Docudays UA.
Створити кiноклуб
за підтримки