Ворк­шоп: як роз­пізнати і проти­діяти сексуальному на­силь­ству над дітьми в ме­режі

Сексуальне насильство дедалі частіше починається і відбувається в інтернеті – в ігрових чатах, коментарях під дописами, дзвінках чи листуваннях у соцмережах. І на перший погляд воно може не мати очевидних ознак злочину, ховаючись за маніпуляціями та штучно створеними відчуттями інтимності, флірту чи дружби. Втім, скоєне у цифровому просторі, таке насильство здатне завдати не меншої шкоди, ніж в офлайн-реальності. 

Під час воркшопу, який ми організовуємо в межах всеукраїнської інформаційної кампанії «Сексуальне насильство в інтернеті: як захистити дітей» – спільної ініціативи ГО «Докудейз» та ВГО «Магнолія», поглянемо на проблему з точки зору психології і права та розберемо практичні кейси, розкажемо, як розпізнати ризики й ефективно їм протидіяти, а також – як говорити з дітьми на цю чутливу тему, стати їхньою опорою та підтримкою.

Якою є специфіка сексуального насильства в мережі? Як працюють зловмисники та чому діти не завжди можуть їм опиратися? За що українським законодавством передбачена відповідальність і врешті – що кожен і кожна з нас може зробити для безпеки дітей?

Організатори: ГО «Докудейз», Мережа DOCU/CLUB

Учасники/-ці:

  • Евеліна Чорнобай юристка ГО «Ла Страда – Україна»,
  • Анастасія Багаліка модераторка, журналістка, директорка Правозахисного департаменту ГО «Докудейз»,
  • Мар'яна Гевко психологиня, експертка інформаційної кампанії «Сексуальне насильство в інтернеті: як захистити дітей».

Розвиток Мережі DOCU/CLUB фінансується Посольством Швеції в Україні, Національним фондом на підтримку демократії (NED) та Fondation de France. 

Думки, висновки чи рекомендації належать авторам/авторкам та упорядникам/упорядницям цієї публікації і не обов’язково відображають погляди урядів чи благодійних організацій цих країн. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори/авторки та упорядники/упорядниці.

 

Якщо ви бажаєте у своїй повсякденній практиці використовувати колекцію документальних фільмів Міжнародного кінофестивалю Docudays UA, запрошуємо долучитися до мережі постійно діючих кіноклубів медіа-просвіти з прав людини Docudays UA.
Створити кiноклуб
за підтримки