
2024-2025 навчального року близько 1500 шкіл України долучилися до проєкту зі створення безпечного середовища у закладах освіти. Служба освітньої безпеки (СОБ) Національної поліції України підготувала інспекторів для роботи у школах. Ці фахівці/-чині виконують три основні функції: правоохоронну, наставницьку та просвітницьку. Інспектори СОБ не лише стежать за безпекою унічнівства, але й мають спілкуватися зі школярами щодо протидії і запобігання булінгу, кібербулінгу та безпеки в інтернеті.
Віра Проців, майор поліції, заступник начальника Управління Служби освітньої безпеки зазначила: «Ми бачимо, як збільшується кількість онлайн-злочинів та удосконалюються методи злочинців. Нам необхідні нові знання з протидії сексуальному насильству над дітьми в інтернеті, адже якщо інспектори Служби освітньої безпеки обізнані у темі і правильно будують комунікацію, діти охочіше відкриваються і звертаються до них за порадами чи зі скаргами. Ми цінуємо можливість взяти участь у такому вебінарі, адже розуміємо, як багато залежить від фаховості кожного з нас».
Скіріншот з онлайн - вебінару
На важливості цієї взаємодії наголосила під час вебінару і керівниця Мережі DOCU/CLUB Ніна Хома: «Наша громадська організація прагне до співпраці з поліцією у питанні захисту дітей від сексуального насильства в інтернеті. Адже важливо не лише зменшити статистику злочинів, йдеться про захист нашого майбутнього. Наше завдання – поділитися знаннями та напрацюваннями, які команда Мережі зібрала за час роботи над інформаційною кампанією. Співпраця з інспекторами освітньої поліції допоможе поєднати наші зусилля, щоб діти були більш захищеними, знали про свої права і розуміли, куди звертатися в разі їх порушення».
Інспектори СОБ — посередники у взаєминах між школою, учнями та батьками у питаннях безпеки, запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, профілактики правопорушень та шкідливих звичок серед школярства. Вони є фахівцями з безпеки, кризової комунікації та профілактики асоціальних явищ у школах, тож запропоноване командою Мережі навчання було актуальним і корисним для них.
Участь у вебінарі взяли 237 інспекторів Служби освітньої безпеки. Ведуча вебінару, психологиня, експертка інформаційної кампанії «Сексуальне насильство в інтернеті: як захистити дітей», проєктна менеджерка Мережі DOCU/CLUB Марʼяна Гевко детально пояснила учасникам/-цям, у чому полягає специфіка саме онлайн насильства над дітьми і чим відрізняються підходи до боротьби з цим явищем. “Я мала меті надати фахівцям практичні інструменти для їхньої роботи з учнями щодо виявлення сексуального насильства в інтернеті. Це важливо, адже інспектори Служби освітньої безпеки є тими дорослими людьми, з якими діти говорять про подібні проблеми. Активне залучення учасників до розмови, їхнє щире бажання розібратися у цій темі додають впевненості у тому, що подібні вебінари дуже потрібні”, – сказала Марʼяна Гевко.
Скіріншот з онлайн - вебінару
Що може зробити інспектор Служби освітньої безпеки у школі для захисту дітей від сексуального насильства? Як побачити, що дитина потребує допомоги? Як говорити з нею без травматизації? Як вибудовувати комунікацію та співпрацю з батьками дітей?
Це лише декі із запитань, озвучених інспектор(к)ами під час вебінару. «За час нашого спілкування я систематизувала свої знання і отримала практичні поради, які допоможуть у роботі. Тепер ми маємо більше інструментів для виявлення випадків сексуального насильства, зʼявилося розуміння, як працювати з батьками. Це була справді змістовна розмова», — поділилася враженнями про вебінар одна з його учасниць.
Такі відгуки і результати надихають на продовження ініціативи. Тож команда Мережі DOCU/CLUB та Служба освітньої безпеки сподіваються надалі провести подібні вебінари для усіх освітніх інспекторів України.
Розвиток Мережі DOCU/CLUB фінансується Посольством Швеції в Україні та Національним фондом на підтримку демократії (NED).
Думки, висновки чи рекомендації належать авторам/авторкам та упорядникам/упорядницям цієї публікації і не обов’язково відображають погляди урядів чи благодійних організацій цих країн. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори/авторки та упорядники/упорядниці.
Всi новини