Як впливають кінострічки на клієнтів пробації, розповідпає телеканал «Центральний» central-ua.tv.
Однією з частин роботи з клієнтами пробації є перегляд документальних стрічок. В їх основу покладені історії реальних подій та осіб. При перегляді фільмів з такими важкими сюжетами клієнти знайомляться з подібними ситуаціями свого життя та бачать, як знайти вихід з них і уникнути повтору чужих помилок.
Юрій Ночовний, юрист Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги
— Ці проблеми, які ми переглядаємо під час кінопоказів, перекликаються з українськими реаліями, на жаль. І той фільм, який ми сьогодні дивилися, стає зрозуміло, що важка доля людини. В той чи інший проміжок часу вона оступилася, але вона намагається адаптуватися до суспільства, до реального життя, щоб повторно не вчинити правопорушення.
Тематику фільмів підбирають під проблеми аудиторії. Ця кінострічка про те, як ув’язнений намагається відновити стосунки зі свою родиною. Клієнти пробації зазначають, що такі фільми дійсно змушують замислитися.
Сергій, клієнт Подільського відділу пробації
— Стосовно цієї стрічки, ще таких сталих вражень на даний момент я не маю. Поки просто обдумую те, що я побачив. А в цілому сама історія чимось для мене близька. Тому що подібну історію в житті сам пережив, бо маю проблеми спілкування з родичами, так само з сестрою, з матір’ю, тобто, в мене є певні проблеми, які схожі з героєм нашого фільму.
Окрім перегляду фільму, клієнти пробації мають можливість в колі людей з подібними проблемами обговорити певні питання та отримати кваліфіковану допомогу спеціалістів з права, психологів, працівників центру зайнятості та волонтерів.
Наталія Кваша, волонтер Подільського відділу пробації, представниця ГО «Нове небо»
— Для тих, в кого є проблеми з будь-яким видом залежності: алкогольної, наркотичної, я спілкуюся з цими людьми. Якщо є якісь питання, складнощі, можливо, в сім’ях є конфліктні ситуації, ми вирішуємо разом. Якщо потрібна якась допомога в оформленні документів, супровід медичний, оформлення соціальних виплат — ми надаємо і цю допомогу.
Тетяна Бохальська, модератор кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA при Подільському районному відділі пробації
— Цей метод ми використовуємо не так довго. Кіноклуб тільки почав свою роботу. Але ефективність фільмів має свої плюси. Ми бачимо, як люди легше йдуть на контакт, їм легше за допомогою прикладів людей подібних життєвих обставин змінюватися самим.