Подовжуємо терміни подачі заявки на конкурс адвокаційних проєктів «DOCU ДІЄ»

До 7 грудня 2020 Мережа кіноклубів медіапросвіти з прав людини Docudays UA проводить конкурс на адвокаційні проєкти з використанням кінопоказів та обговорень документального кіно. Переможці конкурсу отримають експертну та фінансову підтримку у розмірі до 1000 євро в рамках проєкту «Мережа DOCU/CLUB — за реформи!»  за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду на підтримку демократії.

13 листопада 2020

Бюджет конкурсу на 2020-2021 рік 35 000 євро. Також переможці фінального етапу конкурсу вже реалізованих за підтримки DOCU/CLUB заходів отримають можливість у вересні 2021 року відвідати Чехію для обміну досвідом із мережею кіноклубів фестивалю One World


Конкурс направлений на різноманітних учасників громадянського суспільства (некомерційні організації, благодійні фонди, навчальні заклади та інші) та громади, які завдяки реформі децентралізації можуть і хочуть більше впливати на рішення влади. Попередній досвід реалізації адвокаційних кампаній учасників конкурсу не є обов’язковим, оцінюватися буде проєктна заявка та потенціал ідеї. Також обов’язковою умовою є відкриття кіноклубу та проведення серії показів обраного документального кіно як інструменту впливу та діалогу протягом першого півріччя 2021.


Це реальна можливість навчитися екологічно впливати на владу задля вирішення конкретних проблем. У рамках конкурсу буде підтримано до 50-ти проєктів адвокаційних заходів, що будуть реалізовані існуючими та новоствореними кіноклубами медіапросвіти з прав людини Docudays UA у співпраці з представниками громад та партнерськими організаціями. 

 


 

«Люди, які відкрили у своїх організаціях кіноклуби Docudays UA це в переважній більшості активні люди, які хочуть змінювати світ на краще. Ті, хто приходять у кіноклуби дивитися документальне кіно, це теж не байдужі люди. Вони дивляться документальне кіно з усього світу, обговорюють проблеми інших людей в інших країнах, бачать, як інші люди захищають свої права, чи права сусіда, чи інтереси цілої громади. Під час таких обговорень у глядачів виникають ідеї, що можна зробити для вирішення проблем у своєму місті чи селі, проявляються лідери, формуються спільноти активістів, які хочуть навчатися адвокації й застосовувати нові знання на практиці. Власне, це і є наша основна мета за допомогою документальних фільмів надихати наших глядачів на активні дії задля захисту прав людини, захисту громадських інтересів і надавати необхідні для цього знання»,  Алла Миколаївна Тютюнник, директорка департаменту з розвитку мереж Docudays UA, керівниця проєкту «Мережа DOCU/CLUB — за реформи!».

 

Як прийняти участь в конкурсі?


Перший етап конкурсу: конкурс проєктних заявок адвокаційних кампаній.

Строки першого етапу — до 7 грудня 18.00.

На першому етапі учасники/-ці мають заповнити аплікаційну форму та надіслати на електронну адресу [email protected] до 7 грудня 18.00. 

 

Аплікаційна форма включає:

  • опис проблеми, яку планується вирішити шляхом реалізації адвокаційних заходів чи кампаній;

  • план та строки реалізації адвокаційних заходів чи кампаній;

  • коло партнерів, яких планується залучити до вирішення проблеми;

  • очікувані результати; 

  • розмір фінансової підтримки, необхідної для реалізації проєкту.


Другий етап конкурсу: навчання розробників проєктів експертами та реалізація адвокаційних кампаній, включно із звітністю. Строки другого етапу — 14.12.2020 - 15.06.2021.

На другому етапі за розгляду комісією отриманих заявок та умови їх відповідності всім вимогам Конкурсу учасникам буде запропонована експертна підтримка відповідно до потреб проєкту (у форматі групових вебінарів, семінарів та індивідуальних консультацій), а також будуть виділені кошти на його реалізацію.


Третій етап конкурсу: визначення переможців серед реалізованих проєктів у 5 категоріях. Строки третього етапу 15.06.2021 - 15.07.2021.

На третьому етапі будуть оцінені результати реалізації адвокаційних заходів або кампаній та визначений перелік переможців конкурсу. Конкурсна комісія: складається з представників команди Мережі DOCU/CLUB та експертів з прав людини.


П’ятірку переможців буде визначено у наступних категоріях:

  1. Адвокаційний захід або кампанія, що допомогли вирішенню проблеми.

  2. Адвокаційний захід або кампанія, що згуртували громаду чи окремі групи населення задля захисту прав і просування інтересів.

  3. Адвокаційний захід або кампанія, до участі в яких було залучено найбільшу кількість зовнішніх партнерів, партнерських організацій або партнерів з Мережі DOCU/КЛУБ.

  4. Застосування інноваційних підходів до реалізації адвокаційного заходу або кампанії; 

  5. Кращий адвокаційний захід (або кампанія), реалізований підлітками (віком до 18-ти років) за підтримки менторів та експертів.


Проєкт «Мережа DOCU/CLUB – за реформи!» фінансується Європейським союзом та Національним фондом на підтримку демократії. 


Детальніше на сайті Мережі DOCU/CLUB.


Всi новини
Якщо ви бажаєте у своїй повсякденній практиці використовувати колекцію документальних фільмів Міжнародного кінофестивалю Docudays UA, запрошуємо долучитися до мережі постійно діючих кіноклубів медіа-просвіти з прав людини Docudays UA.
Створити кiноклуб
за підтримки