Про це в ефірі Українського радіо Житомир розповіла Наталя Добрянська, модераторка кіноклубу від мережі DocuClub, вчителька історії, правознавства і громадянської освіти, яка вже багато років інтегрує документальні стрічки у свої предмети і долучає до цього своїх колег.
У розмові з кореспонденткою Суспільного Наталією Кулініч модераторка кіноклубу сказала, що завдання Шкільного DOCU/ТИЖНЯ, окрім того, щоб розкрити тему прав людини і волонтерства, ще й показати, що існує такий інструмент, який може допомогти сучасному вчительству інтегрувати документальне кіно в освітній процес практично в кожний предмет.
"Це не лише про кіно. Загалом передбачається, що вчителі проведуть 5 уроків: це уроки про права людини, про волонтерство, про документальне кіно — для того, щоб ознайомити дітей з тим, що таке документалістика та чим вона відрізняється від ігрового кіно, які особливості документалістики. Ще один урок це перегляд одного з трьох запропонованих цього року фільмів, або ж і усіх трьох, хто за бажанням, і зустріч із волонтером", — сказала Наталя Добрянська.
Наталя Добрянська, модераторка кіноклубу від мережі DocuClub, Житомир, 23 жовтня 2024 року. Суспільне Житомир
Освітнім закладам Житомирщини організатори пропонують до перегляду три стрічки: фільм Сергія Лисенка "Мова", його ж стрічка "Евромайдан СОС" та фільм Дениса Страшного і Уляни Осовської "Казка про коника". У Житомирському кінотеатрі ім. Франка для учнів усіх закладів освіти громади 23 жовтня показали фільм "Мова" режисера Сергія Лисенка з обговоренням кінострічки. За інформацією Наталі Добрянської, кінозала була повна — 200 учнів і учениць, які приходили не через те, що їх туди привели, а вони прийшли усвідомлено.
"Була ідеальна тиша під час перегляду фільму. І вразив момент, коли вони почали обговорювати фільм. Піднялися кілька тем, зокрема, один хлопчина із Запорізької області на всю залу сказав, щоб люди мають бути толерантніші до тих, хто тільки вчиться говорити українською. А дівчина, у якої тато військовий і говорить неукраїнською, спитала, чи є він поганий і сказала, щоб було б добре в перспективі провести безкоштовні курси української мови для воїнів", — сказала модераторка кіноклубу.
Учні житомирських ліцеїв на показі фільму режисера Сергія Лисенка "Мова", Житомир.
Загалом, за словами Наталі Добрянської, проєкт викликав ажіотаж в Україні. Станом на 23 жовтня є 549 заявок від закладів освіти всієї України. Представлена кожна область, в тому числі і Житомирська. Від Житомирщини до проєкту долучилися 18 закладів освіти. Всі три фільми, за бажанням, будь хто може переглянути на платформі DocuSpace — до завершення жовтня вони знаходяться у вільному доступі.
Розвиток Мережі DOCU/CLUB фінансується Посольством Швеції в Україні, Національним фондом на підтримку демократії (NED), Fondation de France та Німецьким фондом Маршалла Сполучених Штатів Америки.
Думки, висновки чи рекомендації належать авторам/авторкам та упорядникам/упорядницям цієї публікації і не обов’язково відображають погляди урядів чи благодійних організацій цих країн. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори/авторки та упорядники/упорядниці.