
Освітян(к)и, які зареєструвалися на вебінар, могли попередньо переглянути фільм «У сітях» режисерів Барбори Халупової та Віта Клусака, щоб під час зустрічі зануритися у предметну розмову про види сексуального насильства над дітьми в мережі й на прикладі роботи з фільмом отримати конкретні рекомендації щодо допомоги дітям.
Фільм справив сильне враження на глядачів і глядачок. Як зазначила учасниця вебінару Аліна, «я була шокована цим фільмом. Здавалося, що такого просто не може бути! Але саме такі стрічки дають уявлення про реальні прояви насильства в інтернеті». Інший учасник вебінару Олександр додав: «Цей фільм – дуже сильна робота. Він допоможе мені як практичному психологу проводити бесіди з учнями на цю непросту тему».
Кадр з фільму "У сітях"
Ведуча семінару, психологиня, експертка інформаційної кампанії «Сексуальне насильство в інтернеті: як захистити дітей», проєктна менеджерка Мережі DOCU/CLUB Марʼяна Гевко побудувала навчання так, щоб не лише ознайомити освітян(ок) з теоретичною інформацією про види сексуального насильства та правові механізми захисту дітей, але й надати їм рекомендації щодо допомоги постраждалим і проведення просвітницьких заходів для учнівства та батьків.
Ця практична складова вебінару викликала величезну кількість запитань від присутніх. Під час розмови освітян(к)и говорили про те, що батьки часто бояться або не знають, як говорити про насильство в мережі з дітьми, а освітнім закладам бракує підготовлених фахівців, які добре знають закони і дитячу психологію. Тож можливість підвищити свою кваліфікацію і отримати потрібні знання для розмови з дітьми є важливою для них.
Освітян(к)и активно ділилися і запитаннями, які викликають у них певний острах і пересторогу: чи може дитина вигадати таку ситуацію? Як побачити по дитині, що вона потрапила у біду? Як поводитися педагогам у таких випадках?
Марʼяна Гевко
Марʼяна Гевко детально зупинилася на розповіді про індикатори насильства, які проявляються у поведінці дитини і мають привернути до неї увагу вчителів. А також надала рекомендації для роботи з батьками, адже завдання інформаційної кампанії – актуалізувати роль дорослих у захисті дитини від насильства в мережі. Тож саме освітян(к)и можуть інформувати батьків про це небезпечне явище та ризики, що чатують на дітей. Батьків також треба навчити правилам безпеки онлайн і надати їм інструменти захисту дітей.
«Ми маємо вірити дітям і прийняти собі за правило, що дитина завжди говорить правду, коли розповідає про сексуальне насильство. Експертизи і перевірки дозволяють з'ясувати, чи справді дитина має той чи інший травматичний досвід, але їх мають робити відповідні установи і фахівці. А ще ми самі маємо бути чесними з дітьми і тримати довірливий контакт із ними, чесно й відкрито попереджати їх про дії, яких будемо вживати для захисту від злочинців», – наголосила під час вебінару Марʼяна Гевко.
Двогодинне навчання збагатило учасників/-ць новими знаннями і практичними інструментами. Одна з учасниць вебінару Анна поділилася: «Фільм і цей вебінар допоможуть провести бесіду з учнями на тему онлайн-насильства в інтернеті. Я планую такий захід найближчим часом. Сьогодні я зрозуміла, як вибудувати цю розмову, яку термінологію доцільно використовувати у спілкуванні з учнями, як відповідати на їхні запитання. Це дуже важливі знання».
Сподіваємося, що співпраця Мережі DOCU/CLUB з освітянською спільнотою ГО «ЕдКемп Україна» продовжиться і надалі. Адже лише обізнані і безпечні дорослі можуть захистити дітей від сексуального насильства в інтернеті.
Розвиток Мережі DOCU/CLUB фінансується Посольством Швеції в Україні та Національним фондом на підтримку демократії (NED).
Думки, висновки чи рекомендації належать авторам/авторкам та упорядникам/упорядницям цієї публікації і не обов’язково відображають погляди урядів чи благодійних організацій цих країн. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори/авторки та упорядники/упорядниці.
Всi новини