Краще один раз побачити: ролики про історії впливу кіноклубів.
У липні-серпні 2024 року команда Мережі DOCU/CLUB підготувала  для соцмереж пʼять відеороликів про модераторів/-ок кіноклубів.
22 серпня 2024

Команда Мережі прагне інформувати широку аудиторію про роботу кіноклубів, популяризувати результати, яких досягають модератор(к)и, а також розповідати про зміни у громадах, яких їм вдається досягти. Адже діяльність наших кіноклубів сприяє впровадженню і просуванню в Україні важливих реформ – освітньої, пенітенціарної, а також реформи децентралізації. Впевнені, що такі історії впливу зацікавлюють і надихають не лише нашу спільноту, а й тих, хто поки що незнайомий із діяльністю кіноклубів. 

 

Ольга Коток, модераторка кіноклубу Docudays UA при Русивельському ліцеї на Рівненщині, завдяки адвокаційному проєкту через документальне кіно інформувала учнів, батьків та вчителів про загрози кібербулінгу і способи його подолання. Завдяки її зусиллям відділ освіти Гощанського району вніс зміни і доповнення до програми з протидії кібербулінгу в освітніх закладах.

 

 

Марія Тищук, модераторка кіноклубу Docudays UA при Богунському відділі Державної установи «Центр пробації» у Житомирі, використовує документальне кіно як інструмент роботи з людьми, засудженими до іспитового строку. Досвід її кіноклубу з декриміналізації мислення засуджених, їхньої ресоціалізації і повернення до нормального життя – є цінним не лише для Мережі, а й для усього суспільства.

 

 


Людмила Міщенко, модераторка кіноклубу «DOCUпанорама» при Охтирському краєзнавчому музеї на Сумщині, відкрила кіноклуб після початку повномасштабної війни, коли її музей вже був зруйнований обстрілами російської армії. Цей кіноклуб став місцем дозвілля і просвіти мешканців/-ок міста, що обʼєднує охтирчан/-ок для спільних волонтерських акцій задля відновлення і відбудови Охтирки. 

 



Григорій Курачицький, модератор кіноклубу Docudays UA при ГО «Приазовська правозахисна група», багато років успішно працював у Маріуполі. У березні 2022 року йому вдалося виїхати зі зруйнованого російською армією міста і переїхати у Дніпро. Там Григорій відновив роботу кіноклубу в хабі для вимушених переселенців. Заходи кіноклубу обʼєднують дніпрян і маріупольців, які переїхали до Дніпра, допомагають їм знайти підтримку в новому місті та інтегруватися у нову громаду. 

 



Віра Карпінська, модераторка кіноклубу Docudays UA при Львівській муніципальній бібліотеці, руйнує своєю діяльністю давні стереотипи про бібліотеки та бібліотекарів, які не мають помітного впливу на життя у громаді. Модераторка зауважила, що в Україні порушуються права на доступ до інформації слабозорих та незрячих людей. Сайти та соцмережі подають через картинки та інфографіку багато інформації, важливої для життя і безпеки людей. Але рідери, встановлені у ґаджетах незрячих та слабозорих людей, інформацію у такому вигляді не зчитують. Щоб виправити цю ситуацію, Віра Карпінська ініціювала у своєму кіноклубі адвокаційний проєкт, в результаті якого розробила гайд для медіа з рекомендаціями щодо доступності новин і домоглася, щоб Львівська та Київська міські адміністрації ухвалили рішення про використання рекомендацій з гайду на інформаційних ресурсах цих рад та у соцмережах. Результати проєкту мають великий потенціал для поширення і впровадження цього досвіду по всій Україні. 

 

 

Дякуємо колегам і колежанкам за готовність ділитися своїми напрацюваннями та розповідати про діяльність кіноклубів.  


Реакція аудиторії соцмереж на ролики про історії впливу кіноклубів спонукає команду Мережі і надалі шукати можливості, щоб продовжити роботу в цьому напрямку. 

 

Чільне фото Олександр Корняков


Розвиток Мережі DOCU/CLUB фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), Посольством Швеції в Україні, Національним фондом на підтримку демократії (NED) та Fondation de France.

 

Думки, висновки чи рекомендації належать авторам/авторкам та упорядникам/упорядницям цієї публікації і не обов’язково відображають погляди урядів чи благодійних організацій цих країн. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори/авторки та упорядники/упорядниці.


Всi новини
Якщо ви бажаєте у своїй повсякденній практиці використовувати колекцію документальних фільмів Міжнародного кінофестивалю Docudays UA, запрошуємо долучитися до мережі постійно діючих кіноклубів медіа-просвіти з прав людини Docudays UA.
Створити кiноклуб
за підтримки