
Партнерство в межах меморандуму передбачає реалізацію низки спільних ініціатив, зокрема підтримку нових кіноклубів Мережі DOCU/CLUB за кордоном, організацію показів документальних фільмів в українських спільнотах та для іноземних глядачів, участь у міжнародних подіях і публічних дискусіях, а також сприяння міжнародному розголосу про воєнні злочини росії в Україні.
«Імідж і репутація країни формуються не лише через офіційну комунікацію держави, а й у співпраці з громадянським суспільством. Саме тому МЗС активно підтримує партнерства з неурядовими організаціями, які допомагають Україні говорити зі світом мовою культури, прав людини й правди», – наголосила директорка Департаменту публічної дипломатії та комунікацій Вікторія Ляліна-Бойко.
Культурна дипломатія України в час війни передбачає розвиток відкритого діалогу та міжкультурних зв’язків, співпрацю з громадянами інших країн і залучення до цієї комунікації митців та представників громадянського суспільства. Вона є особливо важливою в умовах, коли значно посилюються виклики з протидії дезінформації, необхідність зміцнення національної стійкості та підтримка України у світі.
Виконавча директорка ГО «Докудейз» Світлана Смаль підкреслила, що документальне кіно здатне доносити правду напряму – через історії людей, їхній досвід і біль: «Ми переконані, що саме через людські історії Україна може достукатися до сердець людей з інших країн, де немає війни. Партнерство з МЗС відкриває для нас більше можливостей для міжнародного діалогу, розповіді про сучасну Україну та її боротьбу. Ця співпраця дозволить розширити географію наших проєктів і донести голос українців до світової спільноти».
Під час зустрічі з нагоди підписання меморандуму Вікторія Ляліна-Бойко, директорка Департаменту публічної дипломатії та комунікацій МЗС України; Світлана Смаль, виконавча директорка ГО «Докудейз»; Ірина Шум, керівниця відділу іміджевих проєктів Департаменту публічної дипломатії та комунікацій, і Уляна Осовська, аташе відділу іміджевих проєктів, обговорили реалізацію спільних проєктів, культурних ініціатив та публічних дискусій, спрямованих на посилення голосу України у світі. Очікується, що у фокусі співпраці буде боротьба з дезінформацією, висвітлення наслідків російської агресії, популяризація тем захисту прав людини, а також розширення міжнародних партнерств у сфері культурної дипломатії.
Впевнені, що взаємодія й спільні зусилля МЗС України та ГО «Докудейз» сприятимуть посиленню міжнародної підтримки України на всіх рівнях та зміцненню її стійкості в умовах глобальних викликів.
Розвиток Мережі DOCU/CLUB фінансується Посольством Швеції в Україні та Національним фондом на підтримку демократії (NED).
Думки, висновки чи рекомендації належать авторам/авторкам та упорядникам/упорядницям цієї публікації і не обов’язково відображають погляди урядів чи благодійних організацій цих країн. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори/авторки та упорядники/упорядниці.