Фільм відкриває надчутливу й досить стигматизовану тему, про яку зазвичай не говорять і яку можуть вважати дуже далекою, – сексуальне насильство над дітьми в інтернеті. Розповідаємо про всеукраїнську інформаційну кампанію «Сексуальне насильство в інтернеті: як захистити дітей» ГО «Докудейз» та ВГО «Магнолія», котру супроводжує цей фільм, та пояснюємо, чому його має побачити кожен і кожна.
За статистикою міжнародних організацій, постраждалою від сексуального насильства в мережі є кожна 8 дитина у світі (1). Злочинцям достатньо в середньому 19 секунд, аби встановити довірливі стосунки з дитиною онлайн, а за 45 хвилин вони вже можуть отримати від неї інтимні фото чи відео (2). 92% відвертого контенту з неповнолітніми в інтернеті створено ними самими, а на майже 39% сторінок із такими зображеннями – діти до 10 років (3). Україна два роки тому посіла 5 місце серед усіх країн світу за хостингом матеріалів сексуального насильства над дітьми (4).
У межах розпочатої спільно з ВГО «Магнолія» інформаційної кампанії «Сексуальне насильство в інтернеті: як захистити дітей» команда Мережі DOCU/CLUB та Правозахисний департамент ГО «Докудейз» проводять низку показів фільму «У сітях» у кіноклубах Docudays UA для медійників і медійниць, журналістів/-ок, освітян/-ок, а також правозахисників/-иць і небайдужих громадських організацій тощо в різних містах України. Таким чином ми прагнемо донести проблему до батьків і педагогів/-инь та досягти глибшого її розуміння в суспільстві в цілому, спонукати до напрацювання механізмів захисту та підтримки дітей, постраждалих від сексуального насильства онлайн, і мінімізувати кількість таких злочинів.
Аби зробити стрічку «У сітях» доступною в усіх куточках країни, ми додаємо на нашу платформу DOCUSPACE її коротку версію, адаптовану для підлітків/-ок і рекомендовану для переглядів без експертного обговорення.
За сюжетом, три дорослі актриси вдають із себе дванадцятирічних дівчат і реєструються в найпопулярніших соціальних мережах (18+). У спеціально створених копіях своїх дитячих кімнат із плюшевими зайчиками й ведмедиками вони під запис камер спілкуються з чоловіками різного віку, які самі знаходять їх, і наполегливо знайомляться. Більшість із них, не питаючи згоди та не попереджаючи про наміри, майже одразу надсилали дівчатам фото своїх геніталій, посилання на сайти з порно, вимагали роздягатися через відеозв’язок та намагалися їх шантажувати.
Фільм непростий, але важливий для перегляду всім, у кого є діти, та хто з ними працює. Реліз «У сітях» в онлайн-кінотеатрі триватиме до кінця березня і буде доступний виключно на території України.
Посилання на показ документальної стрічки.
1 — дослідження Глобального інституту безпеки дітей Childlight Единбурзького університету (2024)
2 — звіт альянсу WeProtect (2023)
3 — дослідження Internet Watch Foundation (2023)
4 — дані Міжнародної асоціації INHOPE (2022)
Розвиток Мережі DOCU/CLUB фінансується Посольством Швеції в Україні та Fondation de France. Думки, висновки чи рекомендації не обов’язково відбивають погляди урядів чи благодійних організацій цих країн. Відповідальність за зміст публікації несуть виключно її автор(к)и.
Всi новини