Безпечне дитинство в цифрову добу: про що говорили в Києві після показу фільму «У сітях»

28 травня Мережа DOCU/CLUB спільно з Київським палацом дітей та юнацтва провели показ та обговорення документального фільму «У сітях»  режисерів Барбори Халупової та Віта Клусака. Подія відбулася в межах інформаційної кампанії «Сексуальне насильство в інтернеті: як захистити дітей», яку втілюють ГО «Докудейз» та ВГО «Магнолія».

6 червня 2025

У Палаці дітей та юнацтва відбувся спеціальний показ документального фільму «У сітях», що викриває приховану, але надзвичайно небезпечну загрозу — сексуальне насильство над дітьми в інтернеті. Захід, що відбувся за сприяння Департаменту освіти і науки міста Києва та Національної поліції, зібрав освітян, громадських активістів, інспекторів Служби освітньої безпеки, представників ювенальної превенції, а також батьків.

 

Фільм спричинив бурхливе обговорення серед глядачів. Батьки, які були присутні на показі, поділилися особистими історіями про випадки насильства в інтернеті, яких зазнали їхні діти. Освітяни, присутні на заході, ініціювали дискусію про розмови на тему сексуального насильства в інтернеті з учнями. Представники ювенальної превенції та Служби освітньої безпеки говорили про створення в освітніх закладах безпечного простору для дітей. 

 

Обговорення після перегляду фільму


«Цей фільм змінює оптику — після нього вже неможливо мовчати. Він змушує діяти. Ми маємо об’єднати зусилля всіх, хто щодня поруч із дітьми – батьків, учителів, поліцейських – і разом будувати простір довіри й безпеки», – зазначила одна з освітянок після перегляду фільму «У сітях».


Обговорення, у якому взяла участь психологиня та експертка інформаційної кампанії «Сексуальне насильство в інтернеті: як захистити дітей» Марʼяна Гевко, переросло у відвертий і глибокий діалог про довіру, страхи, відповідальність і потребу спільної дії.


«Ми повинні усвідомлювати, що сьогодні дитина стикається з ризиками не лише на вулиці чи в школі, а й у власній кімнаті – через екран телефону. І тому нам, дорослим, важливо бути поруч, вміти бачити тривожні сигнали й знати, як діяти», –  наголосила Марʼяна Гевко.

 

Дискусія про побачене на екрані


Серед освітян, присутніх у залі, прозвучав чіткий запит на організацію шкільних показів фільму та обговорень із учнями. Представники Департаменту освіти пояснили, за яких умов це можливо: важливо дотримуватися вікових обмежень, забезпечити професійний супровід психологів і працювати з цими темами максимально обережно та етично. Зазначалося, що показ фільму може бути частиною освітньої або профілактичної роботи в школах за участі фахівців.

 

«Важливо, щоб не тільки вчителі, а й батьки, керівники шкіл, поліцейські діяли як команда. Сьогоднішній показ — це лише початок діалогу», — зазначила одна з учасниць обговорення, представниця Департаменту освіти. 

 

Обговорення після перегляду фільму

 

Під час обговорення глядачі/-ки дізналися про портал StopCrime, створений фахівцями ВГО «Магнолія», де можна анонімно повідомити про випадки сексуального насильства над дітьми в цифровому середовищі.


Захід став частиною ширшої інформаційної кампанії для шкільної та батьківської спільноти Києва. Команда Мережі DOCU/CLUB планує продовжити проведення подібних показів у навчальних закладах, щоб сформувати в суспільстві готовність не замовчувати проблему, а активно їй протидіяти.


Безпека дітей – це наша спільна відповідальність. І лише разом ми можемо зупинити насильство у всіх його проявах.

 

Розвиток Мережі DOCU/CLUB фінансується Посольством Швеції в Україні, Національним фондом на підтримку демократії (NED). 

 

Думки, висновки чи рекомендації належать авторам/авторкам та упорядникам/упорядницям цієї публікації і не обов’язково відображають погляди урядів чи благодійних організацій цих країн. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори/авторки та упорядники/упорядниці.

Всi новини
Якщо ви бажаєте у своїй повсякденній практиці використовувати колекцію документальних фільмів Міжнародного кінофестивалю Docudays UA, запрошуємо долучитися до мережі постійно діючих кіноклубів медіа-просвіти з прав людини Docudays UA.
Створити кiноклуб
за підтримки