КримSOS – це громадська ініціатива, створена для висвітлення подій, які відбуваються в Криму у зв’язку з його незаконною анексією росією. 27 лютого 2014 року, у перший день російської окупації півострова, активісти Таміла Ташева, Севгіль Мусаєва та Алім Алієв створили сторінку Крим SOS у фейсбуці, щоб надавати оперативну та перевірену інформацію про ситуацію в Криму. Згодом організація почала займатися наданням допомоги внутрішньо переміщеним особам із Криму і Сходу України.
Фільм “Крим SOS” входить до альманаху “Енциклопедія Майдану”, який розповідає про ініціативи, що виникли під час Революції Гідності, та про їхню діяльність після початку російсько-української війни.
Режисер Сергій Лисенко зафіксував на камеру перші місяці роботи громадських активістів. Загалом за час своєї діяльності КримSOS надала підтримку сотням тисяч громадян із Криму і Сходу України.
Про ситуацію в окупованому Криму зараз, про репресивну політику загарбників щодо кримчан, про підтримання зв’язків півострова з материковою Україною йтиметься під час обговорення фільму.
Участь у обговоренні візьмуть співзасновник громадської організації “Крим SOS”, заступник генерального директора Українського інституту, журналіст та правозахисник Алім Алієв, адвокатка, менеджерка ГО “Крим SOS” з національної адвокації Анна Рассамахіна та режисер фільму, військовослужбовець ЗСУ Сергій Лисенко.
Модеруватиме дискусію Марія Цип’ящук, координаторка та юристка громадської приймальні УГСПЛ у Рівному, модераторка кіноклубу Docudays UA “Права людини крізь об’єктив”.
Зустріч відбудеться 23 листопада о 18.00 в Національному центрі “Український Дім” за адресою: Хрещатик, 2.
Захід організований у рамках підготовленого до 10-ї річниці Революції Гідності виставкового проєкту “МАЙДАН: НАРОДЖЕННЯ МРІЇ. ПЕРШИЙ БІЙ”, який розповідає про Євромайдан та відтворює його атмосферу.
Вхід вільний.