Традиція вшанування українських героїв існує з 1941 року й останнім часом вона міцнішає. Особливо з огляду на те, що з 2014 року українці відстоюють територіальну цілісність та право на вільний вибір розвитку своєї держави у війні з Російською Федерацією, яка анексувала Крим та окупувала частину Донбасу.
Події, які відбувалися в Україні кілька років тому, залишили болючий слід в серці кожного патріота/ки. Команда Докудейз не могла стояти осторонь та об'єднала спільноту режисерів навколо історичних подій. Результатом їх роботи став альманах «Енциклопедія Майдану» – дев'ять короткометражних історій про спалах громадянської активності в Україні. У новій добірці ми об’єднали цей цикл та ще дві стрічки: «Південний кордон» і «Євромайдан. Чорновий монтаж».
Впродовж 4-х місяців українці щодня дивували світ здатністю об'єднуватися, а також креативними злагодженими й ефективними діями, до яких долучилися сотні тисяч добровольців по всій країні. Герої фільмів – правозахисники, волонтери, військові медики, журналісти, прості люди, які змінили реальність у сучасній Україні.
«Євромайдан – непересічне явище, під час якого українці показали свою здатність добровільно об’єднуватися задля спільної перемоги. Ми працювали над «Енциклопедією Майдану», щоб зберегти безцінний досвід і показати, яке продовження він отримав зараз», – розповідає режисер фільмів Сергій Лисенко.
Тож пропонуємо до вашого перегляду нову добірку, з 11-ти документальних стрічок:
- Автомайдан
- Євромайдан SOS
- Хоттабич та його команда
- Крим SOS
- Самооборона
- Мир
- Очищення
- Канцелярська сотня
- Мова
- Південний кордон
- Євромайдан. Черновий монтаж.
Розробка сценаріїв до обговорення цих стрічок ще триває, але фільми вже доступні для проведення кінопоказів наживо та онлайн. Під час обговорення стрічок рекомендуємо розкрити правовий контекст, в якому відбувалися події, проаналізувати взаємовідносини людини й держави, цінність людської гідності, права на життя, права на охорону здоров'я, свободи слова та думки, права на мирні зібрання. Також стрічки можуть допомогти переосмислити результати впровадження виборчої, медичної та поліційської реформ в Україні.
Проєкт «Мережа DOCU/CLUB – за реформи!» фінансується Європейським Союзом та Національним фондом на підтримку демократії.
Фото кадри з альманаху «Енциклопедія Майдану».
Всi новини