Положення про кіноклуб Docudays UA

Кіноклуб медіапросвіти з прав людини Docudays UA (надалі — Кіноклуб) створюється на добровільних засадах для проведення регулярних некомерційних показів документальних та навчальних кінофільмів про права людини з супровідними дискусіями з освітньою та правопросвітницькою метою.

 

Організація (установа, заклад тощо), яка хоче відкрити Кіноклуб, оформлює та надсилає заявку координаторці з розвитку Мережі DOCU/CLUB через форму, розміщену на сайті.

 

Остаточне рішення про реєстрацію кіноклубу приймається командою Мережі DOCU/CLUB за результатами аналізу діяльності організації та успішного проходження майбутнім модератором/кою навчального онлайн-курсу «Як організувати роботу кіноклубу. Базовий курс для модераторів-початківців».

 

Програма кіноклубу формується наступним чином: 80% фільмів — із колекції Мережі DOCU/CLUB. Інші 20% програмного наповнення керівник/ця кіноклубу може обирати самостійно, але обов’язково узгоджує з координаторкою з розвитку Мережі DOCU/CLUB. Важливими умовами самостійного програмного наповнення є демонстрація в рамках роботи Кіноклубу лише документальних фільмів, які було раніше представлено на українських та міжнародних фестивалях документального кіно та які отримали нагороди або схвальні відгуки журі. Також обов'язковою є наявність письмового документу від правовласника фільму про право на його демонстрацію (Договір про передачу прав або Ліцензійна Угода).

 

Кіноклуб самостійно визначає періодичність своїх засідань, але не рідше ніж 1 раз на місяць, форми роботи та внутрішні процедури ухвалення рішень. Команда Кіноклубу самостійно займається плануванням та організацією правопросвітніх подій (показів фільмів та супровідних дискусій), а також запрошує до участі в заходах в якості спікерів (експертів) цікавих особистостей — відомих правозахисників, юристів, громадських діячів, митців, журналістів, активістів громадських організацій, кінорежисерів, героїв фільмів, письменників, представників державних органів і місцевого самоврядування та інших.

 

За необхідності керівник/-ця, модератор/-ка Кіноклубу може звернутися з проханням посприяти в запрошенні експертів до координаторки з розвитку Мережі DOCU/CLUB, представників Правозахисного департаменту Docudays UA.

 

У залежності від потреб, керівник/-ця, модератор/-ка Кіноклубу може проводити правопросвітні події таких форматів:

  • Стаціонарні — за місцем знаходження організації (установи, закладу).
  • Виїзні — покази та обговорення у літніх таборах, на природі, мандруючи в межах своєї діяльності країною, або у приміщенні партнерської організації (установи, закладу).
  • Онлайн-події — з використанням онлайн-платформи zoom та/або інших онлайн інструментів.

Перераховані вище події можуть бути закритого чи відкритого типу:

  • Закритого типу — на кожну подію приходять в основному одні й ті самі відвідувачі (учні, студенти, громадські активісти, читачі бібліотек, особи, тимчасово позбавлені волі, та інші). Формат закритого типу означає, що інформація — анонс події — поширюється серед обмеженого кола людей, без залучення до цього засобів масової інформації.
  • Відкритого типу — ті, до яких можуть долучитися всі бажаючі (за попередньою реєстрацією або без). Такі події супроводжуються активним поширенням інформації через медіа.

В усіх повідомленнях, інформаційних та рекламних матеріалах про демонстрацію фільмів та/або проведення заходів Кіноклуб повідомляє, що показ/захід проводить «Кіноклуб медіапросвіти з прав людини Docudays UA» або «Кіноклуб Docudays UA».

 

Демонстрація фільмів із колекції Мережі DOCU/CLUB не може відбуватися в якості складової частини інших фестивалів, культурних подій та заходів. Винятком є показ фільму з метою промоції діяльності кіноклубу та/або Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA за умови обов’язкового попереднього погодження з координаторкою з розвитку Мережі DOCU/CLUB.

 

У такому випадку кінопоказ визначається як співпраця Мережі та організаторів/-ок події та регулюється такими правилами:

  • Кіноклуб отримує статус партнера або співорганізатора події (обговорюється і узгоджується окремо в кожному випадку).
  • Логотип кіноклубу має бути розміщений на всій візуальній продукції, що супроводжує подію, а також на промо матеріалах, у тому числі друкованих (місце розташування логотипу окремо узгоджується з командою Мережі).
  • Організатори події узгоджують з командою Кіноклубу текст прес-релізу, анонсів, афіші (друкованої чи онлайн, на сайтах, блогах і соцмережах), вигляд, дизайн, а також розміщення логотипу.
  • У прес-релізі події згадується статус співорганізатора/партнера та додається лінк на сайт і на фейсбук-сторінку проєкту.
  • При створенні відповідної події чи поста сторінка Кіноклубу Docudays UA додається в співорганізатори подій на фейсбук, або згадується з обов`язковим тегом і формулюванням «у співпраці з кіноклубами Docudays UA» або «у співпраці з Мережею DOCU/CLUB».

Під час проведення Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA в регіоні Кіноклуб може бути однією з локацій проведення показів та обговорень фільмів — за наявності такої домовленості між керівником/-цею, модератором/-кою кіноклубу та регіональним координатором Docudays UA.  

 

Мережа кіноклубів Docudays UA — некомерційний, неполітичний та не релігійний проєкт. Кіноклуби не можуть:

  • проводити правопросвітні події спільно або на підтримку жодних політичних партій та/або релігійних організацій.
  • запрошувати на заходи Кіноклубу в якості спікерів та експертів представників політичних партій та/або релігійних організацій.

Кіноклуб медіапросвіти з прав людини Docudays UA може бути закритий або рішенням керівництва організації, яка його створила, або двома третинами його членів, або рішенням ГО «Докудейз» з причин:

  • відсутності діяльності Кіноклубу впродовж більше, ніж півроку; відсутності зворотного зв'язку з командою Мережі DOCU/CLUB та/або відсутності звітності про діяльність Кіноклубу впродовж більше, ніж два місяці;
  • порушення прав на використання фільмів; порушення цього Положення й Декларації етичних засад;
  • через організацію та проведення кіноклубом подій для цілей, що суперечать меті й місії проєкту та фестивалю Docudays UA;
  • за наявності інших підстав, які ГО «Докудейз» визнає достатніми.

Виконавча дирекція ГО «Докудейз»

Якщо ви бажаєте у своїй повсякденній практиці використовувати колекцію документальних фільмів Міжнародного кінофестивалю Docudays UA, запрошуємо долучитися до мережі постійно діючих кіноклубів медіа-просвіти з прав людини Docudays UA.
Створити кiноклуб
за підтримки