Конкурс «Найкращий сценарій просвітницьких заходів з прав людини», оголошений для модераторів та модераторок кіноклубів, тривав протягом місяця. Експертне журі, сформоване з представників Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA та Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ), ретельно переглянуло всі 48 сценаріїв, які надійшли протягом цього місяця, та визначилося з іменами фіналістів/-ок. При оцінюванні робіт враховувалося багато факторів, зокрема, чи допомагає обговорення краще розібратися в темі прав людини, чи спонукає до аналізу, а також, чи може надана інформація бути використана на практиці. Окремо розглядалася якість завдань і висновків та відповідність підходу занурення в тему віковим та іншим особливостям аудиторії. Тож до фіналу потрапили 12 сценаріїв, які найближчим часом будуть опубліковані на нашому сайті:
Для аудиторії пенітенціарної системи:
Лазутіна Інна, «Право на справедливість» (фільм «Девід і я»)
Удовицька Олена, «Сім’я - це те первисередовище, де дитина повинна вчитися робити добро...» (фільм «Виховання Уляни»)
Фощій Святослав, «Політичний статус. Проблеми та їх вирішення» (фільм «Без статусу. Україна»)
Для учнівської аудиторії:
Глазкова Альона, «Які у нас альтернативи?» (фільм «Булер»)
Глазкова Альона, «Споглядати vs допомагати?» (фільм «Лізо, ходи додому»)
Хула Романія, «Людська гідність – абсолютна цінність» (фільм «Розмови на серйозні теми»)
Для студентської аудиторії:
Гаталяк Христина, «До гідності через цінності та права» (фільми «Рахую дні, рахую роки», «Готель 22», «Жертвопринесення»)
Чумак Юрій, «Підліткам – про права та правоохоронців» (фільм «Відкритий урок»)
Пасічник Наталія, «Перегляд та обговорення фільму «Край електросміття» (фільм «Край електросміття»)
Для широкого кола глядачів і глядачок:
Анастасія Кляп, «Нічна відьма» (фільм «Нічна відьма»)
Литвина Жанна, «Перегляд фільму Романа Бондарчука «Ромська мрія» (фільм «Ромська мрія»)
Філіпенко Зоя, «Активні громадяни в дії» (фільм «Ти, бля, рота закрий»)
Нагадаємо, фіналіст(к)и Конкурсу зможуть безкоштовно отримати індивідуальну консультацію вартістю до 1000 грн в обраного, відповідно до власних потреб, експерта з прав людини задля поглиблення своїх знань у цій сфері й покращення навичок модерування. Також модератор(к)и-фіналіст(к)и проведуть онлайн-обговорення обраних фільмів за власними сценаріями в онлайн-кіноклубі Docudays UA. Розклад показів буде погоджено з фіналіст(к)ами окремо. Глядач(к)ам буде доступна можливість оцінити якість сценаріїв та рівень роботи модераторів/-ок як експертів у правопросвіті. Ці оцінки буде враховано Конкурсною комісією під час визначення переможців. 13-го липня 2020 року Конкурсна комісія оголосить 5 переможців та переможниць Конкурсу, по одному/-ній у кожній категорії. Переможці та переможниці конкурсу – автор(к)и кращих сценаріїв просвітницьких заходів, отримають грошові винагороди у розмірі 3000 грн кожен/-на.