Вихід шостої колекції.
Щорік команда DOCU/КЛУБів випускає нові колекції для роботи мережі. Які стрічки увійшли у "Жовту" та "Зелену" колекції? Який фокус у цьогорічних просвітницьких заходів? Читайте деталі в новині про вихід нової добірки.
5 травня 2020

Розпочинаємо новий етап і запускаємо шосту колекцію фільмів в роботу. Традиційно колекція  ділиться за "Жовту", що формується окремо для кіноклубів у школах, університетах, НДО та бібліотеках; та "Зелену" – для пенітенціарних установ і їхніх навчальних закладів. У цьогорічній добірці багато проєктів, які були відзначені на Docudays UA минулих років: стрічка, що увійшла в шорт-ліст Премії "Оскар", а також три фільми молодих українських режисерів і режисерок, створених в межах платформи Сivil Pitch. Під час роботи над цими проєктами документаліст(к)и та активіст(к)и об’єднали свої знання й зусилля заради створення нового документального кіно, що спонукає до змін у суспільстві. Також у нову колекцію увійшов фільм "Булер" режисера Лі Гірша, завдяки якому відбулася Всеукраїнська кампанія проти кібербулінгу, у заходах якої взяли участь також і кіноклуби Docudays UA.

 

До формування колекцій залучена вся команда – керівництво напрямку, експерт(к)и з правозахисту, програмний відділ, комунікаційниці, технічний департамент. Усі працюють над головним завданням, – сформувати добірку так, аби дати точні інструменти для роботи Мережі, обрати стрічки, які донесуть тематику до аудиторії з урахуванням її специфіки. Цьогоріч нова колекція також мала особливий фокус на реформах та адвокаційних заходах, тож до роботи над сценаріями було залучено фахівчинь та фахівців окремих галузей, які давно працюють у своїй сфері і мають бачення, стосовно того, яке законодавче підґрунтя необхідне для відчутних змін. 

 

Тож, до колекції для старшокласників, студентів і молоді увійшло 11 фільмів:


1. Under the Sun/ У променях сонця/ Віталій Манський /Росія, Латвія, Німеччина, Чехія, Північна Корея 2015 / 106’

2.  Ash and Money/ Звідки з'являється пил і куди зникають гроші / Тійт Оясоо, Ене-Лііс Семпер /Естонія 2014 / 98’

3. The Grown-Ups / Дорослі/ Майте Альберді / Чилі 2017/ 82’

4. Sodiq / Содік / Адейємі Майкл / Великобританія 2013 /44’

5. Mustard in the Gardens /Гірчиця в садах / Пьотр Армяновський / Україна 2017 / 37’

6. Champion / Чемпіонка / Мате Барта / Угорщина 2017 / 20’

7. My Home /Яма / Їржі Стейскал / Чехія 2014 / 84’

8. Bully /Булер / Лі Гірш / США 2011 / 47'

9. No status. Ukraine/Без статусу. Україна / Дмитро Тяжлов / Україна 2019 / 35’

10. Shut the fuck up! /Ти, бля, рота закрий! / Таїсія Кутузова / Україна 2019 / 27'

11. Facade colour: blue/ Колір фасаду: синій / Олексій Радинський / Україна 2019 / 23'

 

 

До колекції для установ і навчальних закладів Державної Кримінально-виконавчої служби України увійшло 6 фільмів:


1. Under the Sun / У променях сонця/ Віталій Манський /Росія, Латвія, Німеччина, Чехія, Північна Корея, 2015 / 106’

2. Ash and Money / Звідки з'являється пил і куди зникають гроші / Тійт Оясоо, Ене-Лііс Семпер /Естонія 2014 / 98’

3. A Goat for a Vote / Цап за голос /Єрун ван Велзен / Нідерланди 2013 /51’

4. Mustard in the Gardens / Гірчиця в садах / Пьотр Армяновський / Україна 2017 / 37’

5. The Distant Barking of Dogs / Віддалений гавкіт собак / Сімон Леренґ Вільмонт / Данія, Фінляндія, Швеція 2017 / 86’

6. My Home / Яма / Їржі Стейскал / Чехія 2014 / 84’

 

Фільми розміщені на сайті DOCU/CLUB для зручності зареєстрованих користувачів і користувачок. Стрічки всіх колекцій можна знайти за цим посиланнямСценарії просвітницьких заходів у галузі дотримання прав людини з використанням фільмів Docudays UА нової колекції розміщені на сайті DOCU/CLUB. Вихід сьомої колекції заплановано на першу половину літа.


Колекції фільмів Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA створюються для мережі DOCU/КЛУБів, і мають на меті розширення діалогу про права людини в українському суспільстві, підвищення рівня правової грамотності та громадянської активності в Україні. До кожної колекції видаються посібники, що вміщають методичні сценарії проведення показів і занять. Досвідчені фахівці й фахівчині з медіаосвіти розробляють медіа інструменти та методологію залучення громадян України до діалогу про їхні права через мережу кіноклубів Docudays UA.

Чільне фото - Володимир Шуваєв, відкриття Docudays UA-2020
Всi новини
Якщо ви бажаєте у своїй повсякденній практиці використовувати колекцію документальних фільмів Міжнародного кінофестивалю Docudays UA, запрошуємо долучитися до мережі постійно діючих кіноклубів медіа-просвіти з прав людини Docudays UA.
Створити кiноклуб
за підтримки