Інший «Челсі»: історія з Донецька
Режисер: Якоб Пройсс
Країна: Німеччина
Рiк виробництва: 2010
88 хв
Тема:
  • Права людини;
  • Громадянин і держава;
Аудиторiя:
  • Заклади ДПтСУ;
  • Державні службовці;
  • Працівники пенітенціарної служби України;

Донецьк. Поки сотні тисяч людей за мізерну платню працюють на застарілих шахтах, декілька осіб «роблять реальні гроші». Байдуже, з якого боку соціальної прірви ви опинились: якщо ви з Донецька, то майже напевне будете противником Помаранчевої революції та фанатом місцевої футбольної команди «Шахтар». Мільярдер Ахметов вкладає у клуб величезні кошти. Однак спортивний успіх лише увиразнює політичний і соціальний застій в регіоні. За межами «Донбас-Арени» перспективи далеко не райдужні... «Інший “Челсі”» з гумором розповідає історію цих двох антагоністичних світів, швидкого підйому та неуникненного розпаду. Представники двох сторін пострадянського суспільства, які зустрічаються на стадіоні, формують колоритне соціальне середовище. Люди знають, що їхні лідери – популісти, корупціонери, часом навіть кримінальні елементи. Але вони поки можуть обирати лише між Партією регіонів та «помаранчевими». У Східній Україні голосуватимуть за «регіоналів», заганяючи у глухий кут всю країну, віддану «новим елітам».

автори фільму
Якоб Пройсс

Якоб Пройсс народився 1975 року в Берліні. Вивчав право у Кельні та Парижі, а також європеїстику у Варшаві. Відбував альтернативну цивільну службу в Нижньому Новгороді в Росії та працював у Москві після закінчення навчання. З 2002 року працював не лише як режисер, а й як позаштатний консультант і спостерігач у міжнародних організаціях, що займаються моніторингом виборів. У 2007-2008 роках – експерт із прав людини в СНД в організації «Репортери без кордонів». «Інший “Челсі”» – його дебютний повнометражний фільм.

Промо-матеріали фільму
Постер
Кадри з фільму
Якщо ви бажаєте у своїй повсякденній практиці використовувати колекцію документальних фільмів Міжнародного кінофестивалю Docudays UA, запрошуємо долучитися до мережі постійно діючих кіноклубів медіа-просвіти з прав людини Docudays UA.
Створити кiноклуб
за підтримки